Публікації

Показано дописи з липень, 2025

Участь у науковій конференції історико-культурного фестивалю «Дике поле. Шлях до Європи».

Зображення
  Працівники   бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченко   Публічної бібліотеки Лиманської громади долучились до участі у науковій конференції історико-культурного фестивалю «Дике поле. Шлях до Європи».

Участь у семінарі «Обласні краєзнавчі діалоги: роль бібліотек у збереженні культурної спадщини та підтримці громади під час війни»

Зображення
Ф ахівці    бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченко  Публічної бібліотеки Лиманської громади взяли участь у семінарі «Обласні краєзнавчі діалоги: роль бібліотек у збереженні культурної спадщини та підтримці громади під час війни», що проходив у межах краєзнавчого проєкту «Донеччина на мапі часу». Захід став важливою платформою для обміну досвідом, ідеями та кращими практиками серед представників бібліотечної спільноти області. Участь у семінарі стала джерелом натхнення та професійного зростання, а також підтвердила важливу місію бібліотек — бути осередком знань, надії й стійкості у складні часи.        

Фотоколаж бажань і мрій "З Україною в серці"

Зображення
Працівники Лиманської громади, а саме бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченко прийняли участь і залучили  своїх користувачів до створення фотоколажу бажань і мрій "З Україною в серці" (до Дня Української Державності) . Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Київській Русі, середньовічній державі, центром якої був Київ. Сучасна молодь повинна усвідомлювати, що маючи багатовікову історію вони повинні зберегти це надбання і примножити. Разом до перемоги!   

Участь у флешмобі єдності "Кольори свободи на сторінках книг".

Зображення
З нагоди Дня Української Державності працівники бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченко Публічної бібліотеки Лиманської громади долучились до участі у флешмобі єдності "Кольори свободи на сторінках книг".  

Етнорозвідка «Хрещення Київської Русі: тисячолітня спадщина».

Зображення
  Л иманська міська територіальна громада в рамках культурних ініціатив реалізації Національного проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» у співпраці з Тячівською громадою Закарпатської області до Дня   провела Хрещення Київської Русі-України провела   етнорозвідку «Хрещення Київської Русі: тисячолітня спадщина ». Під час заходу учасники поглибили свої знання   про визначну подію в історії нашої держави — Хрещення Русі у 988 році, ініційоване князем Володимиром Великим. У доступній формі було представлено історичне значення цієї події, її вплив на духовне, культурне та політичне життя українського народу.  Особливу увагу було приділено храмам рідного краю, які є духовними пам’ятками, що зберігають тисячолітню спадщину християнства на українських землях.   Учасники мали змогу ознайомитись з тематичною презентацією та з першим на Донеччині інтерактивним туристичним путівником «Лиманщина». Проведення таких етнорозвідок поглиблює знання про культурні виток...

Краєзнавча розвідка «Відомі і невідомі маршрути мого краю».

Зображення
  Лиманська територіальна громада провела краєзнавчий      захід.  Під час заходу к раєзнавча розвідка «Відомі і невідомі маршрути мого краю»  (265 років з часу заснування (1760) с. Терни Краматорського району Донецької області) користувачі бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченко дізналися, який складний шлях розвитку разом з усією країною пережили мешканці даного населеного пункту.  Після здобуття Україною незалежності село стало частиною Лиманської громади Краматорського району. Внаслідок російської агресії, яка почалася у 2014 р., село опинилося на лінії фронту, зазнало значних руйнувань і втрат, а після повномасштабного вторгнення 2022 року повністю зруйновано, знаходиться на нулі, але завдяки мужності захисників залишається важливим пунктом оборони регіону.  Героям слава! Смерть ворогам! Все буде Україна!